top of page
PREVENCE a PREVENTIVNÍ PROHLÍDKY

 

Naše ordinace je založena na preventivním přístupu, protože právě prevence je nejdůležitější součást zubního lékařství.

 

Díky Vaší správné a pravidelné dentální hygieně spolu s péčí dentální hygienistky se vyhnete onemocnění jako je zubní kaz a zánět dásní. Tím předejtete zbytečné ztátě zubů!

 

Nabízíme služby dentální hygienistky, která Vám pomáhá, abyste zákroky zubního lékaře nepotřebovali!

 

Nečekejte na bolest zubu, neboť ta často znamená již pokročilejší problém a pro daný zub už může být pozdě.

 

Prevence je vždy lepší než léčba!

Prevence
U zubaře
PÉČE O DĚTI

 

Naším cílem je dítě bez zubního kazu, které se k nám nejen nebojí přijít, ale které se k nám dokonce těší! Možná to zní neuvěřitelně, ale z naší zkušenosti víme, že společnými silami to můžeme dokázat.

 

V dětské péči se zaměřujeme hlavně na prevenci, protože v dětské stomatologii platí dvojnásob, že předcházet je lepší než léčit. Instruujeme děti, jak správně si čistit zoubky, rodiče se dozví, proč a jak zoubky svých dětí dočišťovat. Veškerý trénink provádí zubní lékař nebo dentální hygienistka přímo v ústech našeho malého pacienta.

 

Snažíme se o individuální a kamarádský přístup k dětem, aby návštěva zubaře byla příjemným zážitkem jak pro Vaše děti tak i pro Vás rodiče, a abychom si děti získali pro spolupráci k dentální hygieně a v případě potřeby také pro ošetření.

 

Provádíme lokální fluoridaci zoubků a pečetění fisur.

Lokální fluoridace znamená nanesení fluoridového gelu s vyšší koncentrací fluoridů na osušený povrch zubů. Fluoridy zajistí remineralizaci /zhojení/ počínajících demineralizovaných /odvápněných/ míst, tj. počínajících zubních kazů.

Pečetění fisur znamená „zalití“ jamek a rýh na žvýkací ploše právě prořezaného zubu speciálním pečetidlem /fotokompozitním materiálem/. V naší praxi před aplikací pečetidla ošetřujeme zub laserem, abychom se ujistili, že v rýhách zubu
pod pečetidlem nezůstanou bakterie. Takto zapečetěná žvýkací ploška zubu se nemůže zkazit.

 

V případě potřeby ošetření zoubku je pro nás prioritní bezbolestnost zákroku, proto i dočasné zoubky ošeřujeme v lokální anestezii. Před její aplikací používáme anestezii povrchovou pomocí gelu /“marmeládky“/, aby děti necílily ani samotný vpich. Náš dětský pacient si např. před ošetřením zubního kazu může zahrát na zubaře a vyzkoušet si „osprchovat“ zoubek plyšovému pacientovi dráčkovi a „osahat“ si tak některé zubařské nástroje.

 

Na závěr každé návštěvy si dětský pacient odnáší malý dáreček.

 

Úsměv na tváři Vašeho spokojeného dítěte je pro nás největší profesní odměnou.

bottom of page