top of page
PREVENCE a PREVENTIVNÍ PROHLÍDKY

 

Naše ordinace je založena na preventivním přístupu, protože právě prevence je nejdůležitější součást zubního lékařství.

 

Díky Vaší správné a pravidelné dentální hygieně spolu s péčí dentální hygienistky se vyhnete onemocnění jako je zubní kaz a zánět dásní. Tím předejtete zbytečné ztátě zubů!

 

Nabízíme služby dentální hygienistky, která Vám pomáhá, abyste zákroky zubního lékaře nepotřebovali!

 

Nečekejte na bolest zubu, neboť ta často znamená již pokročilejší problém a pro daný zub už může být pozdě.

 

Prevence je vždy lepší než léčba!

Prevence
MIKROSKOPICKÁ STOMATOLOGIE

 

MIKROSKOPICKÁ STOMATOLOGIE nám umožňuje provedení kvalitního ošetření s větší precizností, která garantuje dlouhodobou trvanlivost ošetření.

 

Díky mikroskopu jsme schopni vidět a ošetřit těžko přístupné a často jinak neviditelné detaily.

 

Mikroskop má zásadní význam při ošetření kořenových kanálků v endodoncii, ale využíváme ho ke stále větší šíři výkonů. (Např. pro kontrolu po odstranění kazivé tkáně zubu, při aplikaci výplňového materiálu nebo k pečlivému vyšetření.)

 

 

Mikroskopická stomatologie
Laserové ošetření
LASEROVÉ OŠETŘENÍ

 

Laser ve stomatologii– nejšetrnější ošetření pro Vás a Vaše děti

 

Laser využíváme v různých oblastech zubního lékařství, ale nejvíce výhod vidíme v dentální chirurgii, například při odstranění retní uzdičky u dětí.

 • chirurgické ošetření bez skalpelu a šití, resp. beze strachu

 • minimální nebo žádné krvácení během operace a po ní

 • laser zároveň sterilizuje operační ránu a tím minimalizuje komplikace

 • rána se hojí vznikem plnohodnotné tkáně, tj. téměř bez jizvy

 • rychlejší a příjemnější pooperační průběh hojení

 

 

Velkou výhodou laseru je sterilizační efekt na ošetřovanou tkáň. Schopnosti laseru ničit bakterie využíváme

 • při ošetření zubního kazu před aplikací výplně

 • při ošetření jamek a rýh před pečetěním zubu

 • při ošetření kořenových kanálků v endodoncii

 • při parodontologickém ošetření

 

Laser dokáže snížit citlivost zubních krčků, urychluje hojení aft a oparů.

Erbiový laser bezbolestně odstraňuje malé zubní kazy na žvýkací ploše a v krčkové oblasti zubů.

Bílé výplně
FOTOKOMPOZITÍ /„BÍLÉ“/ VÝPLNĚ

 

Fotokompozitní /někdy označované jako bílé výplně/ modelujeme po odstranění kazem postižené tvrdé zubní tkáně a obnovujeme tak původní tvar a barvu zubu.

 

Výplň by měla být „neviditelná“, tj. nerozeznatelná od ostatních zubů. Při správném zhotovení je ošetření fotokompozitní výplní velmi estetické a dlouhodobě funkční. Umožňuje dodržet princip minimálně invazivního přístupu při vrtání zubu, protože odstraňujeme pouze zkaženou část zubu.

 

Pro kontrolu odstranění veškeré kazem poškozené tkáně a pro přesnou modelaci výplně pracujeme se zvětšeným obrazem díky operačnímu mikroskopu.

 

Pro zajištění trvanlivosti výplně je podmínkou nejen naše precizní práce, ale také Vaše výborná dentální hygiena.

Endodoncie
ENDODONCIE - OŠETŘENÍ KOŘENOVÝCH KANÁLKŮ

 

Endodontické ošetření zubu znamená kompletní ošetření vnitřního prostoru zubu.

 

V případě zánětu nebo odumření zubní dřeně /„nervu“/ jde o ošetření, které umožní nadále udržet zub v dutině ústní. Bez tohoto ošetření může dojít k rozšíření zánětu a nutnosti zub extrahovat /vytrhnout/.

 

Pro úspěšnost endodontického ošetření a tedy pro dlouhodobé udržení zubu v ústech je podmínkou kvalita provedení tohoto zákroku.

 

Endodoncie je obor zubní medicíny, který je náročný na čas a přístrojové vybavení. Ošetřované struktury jsou lidským okem prakticky neviditelné, proto na našem pracovišti využíváme mikroskop pro zvětšení pracovního pole a tím máme možnost nalézt a ošetřit všechny kořenové kanálky zubu, což je zásadní pro úspěšnost ošetření. Dále standardně využíváme apexlokátor pro změření délky kořenových kanálků, speciální motor s jednorázovými nikl-titanovými nástroji k jejich opracování a rentgenový přístroj ke kontrole zaplnění.

 

Pro živostnost endodonticky ošetřeného zubu je velmi důležitá následná dostavba korunkové části zubu. Při malé ztrátě zubní tkáně můžeme zub ošetřit fotokompozitní výplní, často je ale zub poškozen natolik, že je potřeba zhotovit protetickou práci /korunku nebo onlay/, která kryje celou žvýkací plochu zubu. K tomuto ošetření na našem pracovišti využíváme jednu z nejpřesnějších technik-Cerec.

Keramické korunky
CEREC – keramické korunky

 

Systém Cerec je nejmodernější 3D technologie, která umožňuje zhotovení keramických protetických prací, /tj. korunek, faset, onlayí a inlayí/. Cerec se využívá v případě rozsáhlejšího poškození zubu, který již nelze ošetřit výplní.

 

Výhody využití:

 

 • vysoce estetický vzhled keramického materiálu

 • minimálně invazivní /šetrné/ošetření - odstraňujeme pouze kazem napadenou tkáň

 • maximální přesnost

 • biokompatibilita /zcela bezkovový materiál snižuje riziko alergické reakce na minimum/

 

Zubní náhradu již nemodeluje zubní technik na sádrovém modelu, ale zubní lékař digitálně v PC. Hotové 3D zadání přechází z PC do Hi-Tech frézovacího přístroje, ve kterém se díky přesné práci fréz během několika minut změní kostka dentální keramiky ve Váš nový zub.

Péče o děti
PÉČE O DĚTI

 

Naším cílem je dítě bez zubního kazu, které se k nám nejen nebojí přijít, ale které se k nám dokonce těší! Možná to zní neuvěřitelně, ale z naší zkušenosti víme, že společnými silami to můžeme dokázat.

 

V dětské péči se zaměřujeme hlavně na prevenci, protože v dětské stomatologii platí dvojnásob, že předcházet je lepší než léčit. Instruujeme děti, jak správně si čistit zoubky, rodiče se dozví, proč a jak zoubky svých dětí dočišťovat. Veškerý trénink provádí zubní lékař nebo dentální hygienistka přímo v ústech našeho malého pacienta.

 

Snažíme se o individuální a kamarádský přístup k dětem, aby návštěva zubaře byla příjemným zážitkem jak pro Vaše děti tak i pro Vás rodiče, a abychom si děti získali pro spolupráci k dentální hygieně a v případě potřeby také pro ošetření.

 

Provádíme lokální fluoridaci zoubků a pečetění fisur.

Lokální fluoridace znamená nanesení fluoridového gelu s vyšší koncentrací fluoridů na osušený povrch zubů. Fluoridy zajistí remineralizaci /zhojení/ počínajících demineralizovaných /odvápněných/ míst, tj. počínajících zubních kazů.

Pečetění fisur znamená „zalití“ jamek a rýh na žvýkací ploše právě prořezaného zubu speciálním pečetidlem /fotokompozitním materiálem/. V naší praxi před aplikací pečetidla ošetřujeme zub laserem, abychom se ujistili, že v rýhách zubu
pod pečetidlem nezůstanou bakterie. Takto zapečetěná žvýkací ploška zubu se nemůže zkazit.

 

V případě potřeby ošetření zoubku je pro nás prioritní bezbolestnost zákroku, proto i dočasné zoubky ošeřujeme v lokální anestezii. Před její aplikací používáme anestezii povrchovou pomocí gelu /“marmeládky“/, aby děti necílily ani samotný vpich. Náš dětský pacient si např. před ošetřením zubního kazu může zahrát na zubaře a vyzkoušet si „osprchovat“ zoubek plyšovému pacientovi dráčkovi a „osahat“ si tak některé zubařské nástroje.

 

Na závěr každé návštěvy si dětský pacient odnáší malý dáreček.

 

Úsměv na tváři Vašeho spokojeného dítěte je pro nás největší profesní odměnou.

Dentální hygiena
DENTÁLNÍ HYGIENA

 

Profesionální dentální hygienu provádí Diplomovaná dentální hygienistka, která Vám nabízí následující ošetření:

 

 • instruktáž individuální dentální hygieny, včetně naměření velikosti mezizubních prostorů a výběru vhodných mezizubních kartáčků

 • odstranění zubního kamene nad a pod dásní

 • ošetření přístrojem Vector

 • odstranění pigmentů /Air-Flow/ a leštění zubů

 • lokální fluoridaci

 • péče o děti /instruktáž, lokální fluoridace/

ENTONOX

ENTONOX - inhalační analgetikum, díky kterému dochází k odbourání strachu ze zubního ošetření

 • Entonox používáme při ošetření dočasných i stálých zoubků hlavně u bojácných dětí, ale je vhodný i pro ošetření dospělých pacientů  /přičemž  řízení vozidla je možné již po 30 minutách po skončení výkonu/

 • Kromě snížení strachu a uvolnění působí i proti bolesti

 • Aplikace je neinvazivní, pouze vdechováním /náustkem nebo maskou/

 • Má rychlý nástup účinku, tedy z „neošetřitelného" malého pacienta se během šesti minut stává dítě klidné a spolupracující

 • Děti zákrok /hra na potápěče nebo kosmonauta/ dokonce baví a dožadují se dalšího ošetření

a většina z nich si navíc zákrok po ošetření v Entonoxu nepamatuje /jedna naše malá pacientka řekla mamince, že asi ztratila zoubek ve sněhu :-)/

 • Pacient je při ošetření Entonoxem při vědomí a spolupracuje

 

Výhody užití Entonoxu:

 • klidné, tedy i kvalitní ošetření

 • spokojené dítě

 • rodiče bez stresu 

Entonox
Air Flow
AIR FLOW

 

Ošetření přístrojem air-flow šetrně odstraňuje hnědé pigmentace z povrchu zubů, které se usazují při časté konzumaci potravin zbarvujících sklovinu, např. černého čaje, kávy nebo také při kouření. Tento přístroj pracuje na principu stlačeného vzduchu, proudu vody a leštícího prášku /bikarbonátu sodného/. Výsledkem ošetření jsou bělejší a jasnější zuby. Pigmentací se tímto způsobem můžete zbavit zcela bez bolesti a bez poškození zubní skloviny.

Vector
Zoom - bělení zubů
VECTOR

 

Vector je speciální ultrazvukový přístroj používaný jak pro parodontologické ošetření, tak pro preventivní péči. Tímto přístrojem ošetřujeme pacienty v rámci profesionální dentální hygieny.

  

Vector umožňuje šetrné, ale efektivní odstranění zubního mikrobiálního povlaku a zubního kamene speciálně z poddásňového prostoru. Tento ultrazvuk přímo ničí bakterie ukryté pod dásní.

Metoda Vector je pro pacienty na rozdíl od použití ručních nástrojů mnohem příjemnější.

ZOOM – bělení zubů

 

Bělení zubů metodou ZOOM je v současné době nejefektivnější a nejbezpečnější profesionální bělící systém v zubním lékařství. Využívá pokročilou technologii ordinační UV lampy. Během tohoto ošetření, které trvá přibližně jednu hodinu, můžete dosáhnout nejbělejšího úsměvu. Při dodržování jednoduchých instrukcí zůstanou Vaše zuby bělejší než kdy předtím.

Rentgenové vyšetření
DIGITÁLNÍ RENTGENOVÉ VYŠETŘENÍ - RADIOVIZIOGRAFIE

 

Rentgenové vyšetření přináší zubnímu lékaři mnoho důležitých informací, které není možné zjistit ani při pečlivém pohledu do úst /např. problém pod povrchem zubu, mezi zuby nebo kolem kořenů/.

Pro Vaše bezpečí je naše pracoviště vybaveno tzv. radioviziografií /tj. digitálním zobrazením/, díky které je dávka rtg záření redukována na minimum. Výsledný obraz je k dispozici okamžitě a je velmi kvalitní.

RTG přístroj pro intraorální snímkování /Intra/ slouží ke zhotovení rtg snímků jednotlivých zubů včetně speciální projekce pro skusové snímky. Díky nim jsme schopni najít počínající mezizubní kaz ve stádiu, kdy ještě nemusíme zub „vrtat“, ale společnými silami můžeme takový zubní kaz zreminerazovat /tedy vyhojit nebo alespoň zastavit/.

OPG je panoramatický snímek, který nám přináší přehled nejen o všech zubech /vč. zubů neprořezaných do úst/, ale zobrazuje obě čelisti, dutiny čelistní a dutinu nosní a čelistní klouby.

ANALGOSEDACE

Možnost ošetření v ANALGOSEDACI – spolupracujeme s anestezioložkou MUDr. Pavlou Hájkovou 

 

 • Analgosedaci využíváme nejčastěji pro náročnější a delší chirurgické zákroky, např. extrakce neprořezaných zubů moudrosti, zejména u bojácných pacientů

 • Lze ji využít pro děti od šesti let

 • Pro ošetření v analgosedaci je nutná přítomnost lékaře ARO- anesteziologa, který celkovou anestezii navodí, řídí a pacienta po celou dobu monitoruje

 • Pacient má zajištěnu žílu, tj. na začátku ošetření anesteziolog zavádí malou kanylu /trubičku/ do žíly v horní končetině, do které podává potřebné utišující léky

 • Po ukončení ošetření je pacient ještě spavý a po odpočinutí u nás je nutný doprovod i pro dospělého pacienta

Analgosedace
bottom of page